Yer&Ulaşım

2

(Foto : Burak Barutcu, https://matematikkoyu.org/eng/about/photos.php)

Etkinlik, İzmir’in Selçuk İlçesi’ne bağlı Şirince Köyü’nde düzenlenecektir.

Etkinliğe evsahipliğini Şirince’de bulunan Nesin Matematik Köyü yapacaktır.

https://matematikkoyu.org/

Nesin Matematik Köyü’ne Ulaşım

Mesafeler

İzmir – Selcuk: 75 km.
Selçuk – Şirince: 8 km.
Şirince – NMK: 800 m.

Selçuk’a ulaşım

Otobüsle

Bulunduğunuz yerden Selçuk’a giden otobüs firmaları olabilir. Bunlardan birini tercih edebilirsiniz. Eğer otobüsle İzmir’e geliyorsanız, İzmir garajından Selçuk’a her 40 dakikada bir otobüs var. İzmir garajından ilk otobüs 07:00’da. Son otobüs 21:00’da. Gaziemir’den geçen Selçuk otobüsleri de mevcuttur. Gaziemir’den ilk otobüs 6:55’te, son otobüs 21:20’de. Ek olarak diğer saatlere http://selcukefes.org/sefer.htm sayfasından ulaşabilirsiniz. Firmalardan biri Selçuk Efes. İzmir-Selçuk arası çalışan otobüslerin ücreti 9 lira.

Uçakla

İzmir Havaalanı – Selçuk yolu. Gaziemir’den gelen Selçuk otobüsleri havaalanı yolundan geçiyor. Bu otobüslere binebilmek için, geçiş güzergahındaki Tansaş’ın yanına gitmeniz gerekiyor. Havaalanı-Tansaş arası taksiyle 5 dakika. Sabah 06:40’tan 21:20’ye kadar 40 dakikada bir otobüs var. Otobüs firması aynı; Selçuk Efes (0232 892 39 79). Gaziemir-Selçuk otobüslerinin ücreti 10 lira. Havalanından Selçuk’a trenle de ulasabilirsiniz. Tren saatleri hakkinda http://www.tcdd.gov.tr/yolcu/anahattrenleri.htm adresinden bilgi alabilirsiniz. Ayrıntılı tren saatleri içintıklayınız.

Trenle

Bulunduğunuz yere göre, Selçuk’a giden anahat trenleri icin; http://www.tcdd.gov.tr/yolcu/anahattrenleri.htm adresinden bilgi alabilirsiniz. Selçuk tren istasyonunun telefonu: 0232 892 60 06 Ayrıntılı tren saatleri için tıklayınız.

Özel araçla

İzmir’e geldikten sonra, İzmir-Aydin otoyoluna girerseniz yaklaşık 50 km sonra Torbalı gişelerine ulaşırsınız. Torbalı gişelerini yaklaşık 20 km geçtikten sonra Selçuk gişelerine ve Selçuk yoluna ulaşırsınız. Selçuk’un girişindeki ilk kırmızı ışıklardan sola dönerseniz yaklaşık 200 metre ileride solda Şirince yoluna ulaşabilirsiniz. (Şirince tabelasını da görebilirsiniz.)

Şirince’ye ulaşım

Selçuk’tan Şirince’ye ilk minibüs 7:20’de. Her 20 dakikada bir minibüs var. Şirince’den Selçuk’a ilk otobüs 07:35’da. Her 20 dakikada bir minibüs var. Selçuk-Şirince minibüslerinin ücreti 3 lira. Selçuk’tan Şirince’ye taksiyle ulaşımın ücreti yaklaşık 50 lira. Selçuk – Şirince ayrıntılı minibüs saatlerini görmek için tıklayınız.

Matematik Köyü’ne ulaşım

Şirince ile Matematik Köyü arası 800 m. Yürüme mesafesinde. Yol boyunca tabelalar var. Yazokullarımız için gelen öğrencileri ve ailelerini Şirince’den alıyoruz. Ziyaretçilerimiz kendi imkanlarıyla ulaşıyorlar.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s